Poniedziałek, 22 lipca 2024

Ranking klimatyzatorów ściennych 2023

28 marca 2023

Wybierając klimatyzator do domu lub biura, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Producenci oferują szeroki zakres mocy, temperatury i funkcji. Może to utrudniać znalezienie najlepszego klimatyzatora. Ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia. Aby znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, powinieneś skorzystać z rankingu klimatyzacji.

Ranking klimatyzatorów - najważniejsze parametry techniczne

Przed wyborem klimatyzatora osoby powinny zapoznać się z najważniejszymi parametrami, które opisują te urządzenia. Jednym z najważniejszych parametrów jest klasa energetyczna, ponieważ określa ona pobór mocy. Sprzęt oznaczony symbolem A+++ jest najlepszym wyborem, ponieważ charakteryzuje się najniższym zużyciem energii. Koszt energii elektrycznej może być znaczący, jeśli wybierzemy tańszy klimatyzator.

Ważny jest również poziom hałasu, jaki urządzenie emituje podczas pracy. Najlepsze klimatyzatory pracują cicho i niemal niesłyszalnie. Modele, których producenci gwarantują pracę w trybie chłodzenia od 19 dB to najlepszy wybór.

Jakie są najlepsze klimatyzatory ścienne?

Przy wyborze klimatyzatora ściennego najważniejszym czynnikiem powinna być moc urządzenia. Klimatyzatory posiadają wiele dodatkowych funkcji, jednak najczęściej spotykaną jest zdolność do oczyszczania i jonizacji powietrza. Urządzenie to pozwoli zapewnić mieszkańcom wysoki komfort, bez wdychania przez nich kurzu czy alergenów.

Wiele osób decyduje się na zakup klimatyzatorów, które posiadają funkcję grzania. Większość modeli oferuje takie rozwiązanie, które jest bardzo przydatne w przejściowych porach roku jako dodatkowe źródło ciepła.

Przy wyborze klimatyzatora należy zwrócić uwagę na:

  • Filtry powietrza zastosowane w urządzeniu
  • Rozwiązania z zakresu detekcji ruchu pozwalają monitorować położenie osób w pomieszczeniu. Dzięki tej technologii domownicy nie otrzymują nieprzyjemnych zimnych podmuchów.
  • O zdolności urządzenia do utrzymywania temperatury decyduje jego technologia.
  • Dostępne są funkcje nawilżania i osuszania.
  • W oczyszczacz wbudowane są czujniki jakości powietrza, które monitorują poziom zanieczyszczeń.
  • Dużym udogodnieniem jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą smartfona.

Ranking klimatyzatorów ściennych ze względu na konstrukcję urządzenia

Wszystkie parametry techniczne wpływają na ostateczną decyzję o wyborze najlepszego klimatyzatora. Oprócz cech użytkowych, wielu użytkowników bierze pod uwagę również aspekty wizualne. Nie dziwi więc fakt, że klimatyzatory ścienne to element designu, który z pewnością przyciąga wzrok. Producenci tych urządzeń wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, oferując rozwiązania, które są zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne.

Poniższy ranking klimatyzatorów prezentuje modele różnych producentów, które spełnią oczekiwania estetyczne nawet najbardziej wymagających osób. Szeroka gama dostępnych rozmiarów, kolorów i kształtów pozwoli dopasować wygląd AC do wystroju wnętrza.

Ranking klimatyzatorów ściennych 2023 

Mitsubishi Diamond Natural White

To urządzenie, które posiada najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++, wyposażone jest zarówno w funkcje grzania, jak i chłodzenia. Jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji, ma bardzo atrakcyjny design. Jest nie tylko piękna, ale i cicha na poziomie 19 dB. Wyposażony jest w filtr oczyszczający powietrze i neutralizujący zapachy, który zapewnia skuteczne oczyszczanie z kurzu czy brudu. Klimatyzator posiada funkcję Double Vane, która polega na pracy dwóch oddzielnych żaluzji. Funkcja ta zapewnia efektywną dystrybucję powietrza w całym wnętrzu. Pilot zdalnego sterowania Mitsubishi Diamond Natural White pozwala na stałe monitorowanie pracy jednostki z możliwością programowania czasowego.

Daikin Ururu Sarara

Klimatyzator Daikin to wysokiej klasy urządzenie z możliwością chłodzenia i ogrzewania. 3-strefowy czujnik ruchu to funkcja, która kontroluje dokładne położenie osób w pomieszczeniu. Jako dodatkowe wyposażenie dostępne są czujniki wilgotności powietrza, które zapewniają komfortowy klimat w pomieszczeniach. Aplikacja mobilna pozwala na programowanie termostatu i kontrolę zużycia energii.

Daikin Stylish Black

Daikin ma w swojej ofercie kolejny produkt, który wyróżnia się wyjątkowym designem, a także cichą pracą na poziomie aż 19dB. Klimatyzator świetnie prezentuje się w kolorze czarnym, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Wysoka klasa energetyczna zapewnia dobrą wydajność niezależnie od tego, czy korzystamy z funkcji chłodzenia, czy grzania. Wyposażenie urządzenia pozwoli na efektywne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu. Technologia Flash Streamer neutralizuje wszystkie szkodliwe czynniki: mikroorganizmy i alergeny, a także zarodniki grzybów.

Mitsubishi Kompakt

Ten klimatyzator jest niewielki i wydajny, a mimo to zachowuje wysoką efektywność. Jego wymiary niecałe 80 cm szerokości na 30 cm wysokości sprawiają, że doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie nie można zastosować większych jednostek. Jest to kompaktowa jednostka, która zapewnia skuteczne chłodzenie i ogrzewanie przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Istnieje możliwość kontroli zużycia energii oraz zarządzania harmonogramem pracy klimatyzatora po podłączeniu go do systemu bezprzewodowego.

Daikin Perfera

Japoński model to minimalistyczne urządzenie, które jest ciche. Klimatyzator posiada system, który wykorzystuje technologię Bluevolution, oraz sterownik inwerterowy. Ten klimatyzator ścienny skutecznie oczyszcza pomieszczenie i nie tylko optymalizuje temperaturę, ale także poprawia jej skład, dzięki innowacyjnym filtrom. Urządzenie może być sterowane smartfonem za pomocą pilota.

Gree G-Tech Rose Gold

Klimatyzatory Gree wyróżniają się możliwością szybkiego i łatwego demontażu. Cecha ta jest szczególnie ważna ze względu na regularną konserwację i serwisowanie urządzeń klimatyzacyjnych. Produkty Gree znane są ze swojej wydajności, niskiego poziomu hałasu oraz wysokiej klasy energetycznej. Jonizator plazmowy wyposażony jest w funkcję eliminowania wszelkich mikrobów w powietrzu i zbierania ich na powierzchni filtra elektrostatycznego.

Mitsubishi Premium Silver

Ten klimatyzator ścienny to połączenie wysokiej wydajności i nowoczesnego designu. Zapewnia niskie zużycie energii i doskonałą wydajność chłodzenia. Zapewnia komfort w domu lub w biurze dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak filtr zawierający jony srebra. Jednostka zewnętrzna jest cicha, a poziom hałasu nie przekracza 47 dB. Możliwe jest ogrzewanie domu nawet w bardzo niskich temperaturach, dzięki trybowi pracy pompy ciepła.

Gree Amber Standard biały

Ten klimatyzator Gree dobrze wypada na tle innych jednostek zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Gwarantuje niskie zużycie energii oraz skuteczne chłodzenie dzięki technologii inwerterowej. Wyróżnia go możliwość efektywnego działania urządzenia w ujemnych temperaturach. Sprzęt posiada grzałki karteru sprężarki, a także tacę kondensatu. Można je wykorzystać jako źródło ciepła, gdy temperatura wynosi nawet -24degC.

Gree U-Crown Champagne

Ten klimatyzator ścienny o nietypowej nazwie wyróżnia się oryginalnym wyglądem przekroju poprzecznego, który przypomina literę U. Jest nie tylko funkcjonalny, ale może być również wykorzystany jako element dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach. Urządzenie działa sprawnie i ekonomicznie dzięki dwustopniowej sprężarce powietrza, która poprawia jego zdolność do regulacji temperatury. Model od Gree gwarantuje cichą pracę i równomierne rozprowadzanie powietrza, dzięki systemowi żaluzji, które kontrolują przepływ powietrza.

Należy pamiętać, że klimatyzator może zgromadzić nawet litr w ciągu jednej godziny upałów. Potrzebny jest system odprowadzania kondensatu, który poradzi sobie z tak dużą ilością wody. Ważne jest, aby instalacja była wykonana solidnie, dzięki czemu będzie mogła sprawnie działać przez długi czas, niezależnie od tego, czy odprowadzanie będzie do zbiornika, kanału czy rynny.

Klimatyzator ścienny w domu

Jakiej firmy klimatyzator wybrać?

Mitsubishi, LG i Daikin to jedne z najlepszych marek klimatyzatorów. Przed wyborem odpowiedniego klimatyzatora, ważne jest, aby przeprowadzić dokładną ocenę swoich potrzeb. Weź pod uwagę takie kwestie jak moc, głośność i wykorzystanie dodatkowych funkcji.

Który klimatyzator jest najlepszy?

Klimatyzatory ścienne typu split zapewniają najwyższą wydajność. Zapewniają wysoką wydajność chłodniczą przy niskim zużyciu energii. Gwarantują także cichą pracę, a także dopełniające funkcje, takie jak oczyszczanie i nawilżanie powietrza.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych klimatyzatorów?

Przy wyborze najlepszego klimatyzatora należy zwrócić uwagę na moc. Warto również rozważyć takie funkcje jak filtracja powietrza, detekcja ruchu czy jonizacja. Ważną kwestią jest również głośność zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej