Czwartek, 29 lutego 2024

Poznaj 8 korzyści płynących z rekuperacji

18 września 2022

Wystarczy minuta, by kogoś dobrze poznać. W tym przypadku, co można powiedzieć po 20 latach znajomości? Czy to naprawdę wystarczający czas, aby poznać wszystkie za, i przeciw każdej ze stron? Wierzymy, że tak. Nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży pozwala nam śmiało odpowiedzieć na to pytanie. Wentylacja mechaniczna oferuje wiele korzyści. W tym artykule skupimy się na ośmiu z tych zalet. A więc do dzieła!

Czyste powietrze w całym domu

Codziennie podejmujemy mniejszy lub większy wysiłek, aby oddychać czystym, świeżym powietrzem. Aby oddychać czystym i świeżym powietrzem, nie trzeba iść na plażę czy do sosnowego lasu. Dużą pomocą w tym zakresie może być wentylacja mechaniczna w naszych domach. Jak to działa? Jest to bardzo proste. Urządzenie usuwa szkodliwe substancje, a następnie wtłacza je do pomieszczeń, które zostały oczyszczone. Możemy wdychać świeże powietrze bez konieczności wychodzenia z domu. Rekuperator pracuje w ciągłej produkcji czystego, świeżego powietrza, niezależnie od godziny czy pory roku.

Ochrona przed smogiem

Smog - W Krakowie, w którym znajduje się jedno z naszych biur, to słowo jest chyba znane każdemu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że smog ma znaczący wpływ na zdrowie mieszkańców dowolnego obszaru. Czy możliwe jest zabezpieczenie naszego organizmu przed szkodliwym działaniem smogu wewnątrz naszych domów? Rekuperator posiada filtr, który zatrzymuje zanieczyszczony smog. Należy jednak pamiętać, że ochrona przed smogiem jest silniejsza, jeśli filtr ma wyższą klasę.

Przyjemne powietrze zimą i latem

Wyobraź sobie taką scenę: Jest gorąco, słońce świeci na Twoją skórę, a drzewa, które mają zapewnić cień w ogrodzie, nie zdążyły jeszcze urosnąć. Dopiero niedawno się wprowadziłeś. Wracasz do domu po szklankę wody i czujesz przyjemny chłód. Tak właśnie działa rekuperacja. Co się dzieje zimą? W słoneczne dni można zastosować wentylację mechaniczną, która wspomaga centralne ogrzewanie. Rekuperacja ma tę zaletę, że w lecie chłodzi i ogrzewa pomieszczenia, a w zimie grzeje.

Oszczędności

Każdy inwestor jest zainteresowany oszczędnościami. Jak można to osiągnąć dzięki rekuperacji instalacji? Według naszych doświadczeń może ona zaoszczędzić nawet 50% na ogrzewaniu domu. Na przykład wentylacja grawitacyjna pozwala na ucieczkę ciepła przez komin. Powoduje to wyższe koszty ogrzewania, szczególnie w miesiącach zimowych. Prawidłowo zainstalowany system może odzyskać ponad 90% ciepła. Różnica w Twoich rachunkach jest dość zauważalna.

Ochrona przed wirusami, grzybami i pleśnią

Rok 2020 prawdopodobnie zawsze będzie kojarzył się z nieznaną chorobą. Do naszych codziennych zadań dodaliśmy teraz odpowiedzialność za utrzymanie czystego i sterylnego środowiska wokół nas. Czy rekuperacja może pomóc w ochronie naszego zdrowia przed śmiertelnymi wirusami, grzybami i niechcianą pleśnią? Zaparowane okna w łazience podczas kąpieli nie będą miały wpływu na domowników. Ten problem można łatwo rozwiązać stosując metodę rekuperacji.

Żyć bardziej komfortowo

Nasz dom to bezpieczne i spokojne miejsce dla członków naszej rodziny. Wentylacja mechaniczna ma wiele zalet. Zapewnia ochronę przed szkodliwymi alergenami i wilgocią, a także ochronę przed wirusami i innymi chorobami. Kolejną zaletą jest możliwość nie tylko kontrolowania przepływu powietrza do domu, ale również wywiewu z pomieszczeń. Wentylacja jest dostępna na minimalnym poziomie, choć podczas nieobecności w domu jest zawsze włączona. Można wymienić jeszcze dwie korzyści poprawiające komfort. Należą do nich szybsze usuwanie zapachów, np. powstałych podczas gotowania, oraz szybsze suszenie podłóg po praniu.

Ochrona przed hałasem

To już siódma korzyść dla rekuperacji. W jaki sposób urządzenie chroni nas przed hałasem z zewnątrz? To proste: po zamontowaniu nie musimy wietrzyć pomieszczeń ani otwierać okien w celu wymiany świeżego powietrza. Zajmie się tym rekuperator. Nie musimy też zmagać się z komarami czy muchami, które mogłyby dostać się do domu przez okna.

Zadbaj o swoje zdrowie

Alergicy i osoby mające problemy z układem oddechowym doskonale zdają sobie sprawę z tego, że roztocza i cząsteczki kurzu są najczęstszymi alergenami w ich domach. Co dzieje się w domu z rekuperacją? Powietrze przed rozprowadzeniem do pomieszczeń jest najpierw filtrowane. Dzięki temu zmniejsza się poziom kurzu w naszym otoczeniu. Należy również wspomnieć, że nie trzeba otwierać okien. Pomaga to wyeliminować przeciągi i problemy z zatrzaśniętymi drzwiami.

Wymieniliśmy tylko 8 korzyści płynących z rekuperacji. Wierzymy, że jest ich znacznie więcej. Czy chciałbyś, aby Twoja rodzina miała czyste, świeże powietrze każdego dnia? Czy chciałbyś płacić mniej za rachunki? Chcesz poprawić swoje warunki życia? Być może zainteresuje Cię rekuperacja.