Poniedziałek, 22 lipca 2024

Nowoczesne ogrzewanie? Włącz klimatyzację

30 września 2022

Wiele osób interesuje się nowoczesnymi technologiami grzewczymi i metodami oszczędzania energii. Każdy, kto buduje lub wykańcza dom, rozważa plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Klimatyzacja to nowoczesny sposób na ogrzewanie mieszkania lub domu. Aby cieszyć się ciepłym i komfortowym wnętrzem, zadbaj o wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego.

Nowoczesne ogrzewanie z wykorzystaniem ekologicznych metod

Istnieje wiele sposobów na ogrzanie domu lub mieszkania za pomocą nowoczesnej technologii grzewczej. Wiele osób interesuje się obecnie rozwiązaniami ekologicznymi. prym wiodą płyty fotowoltaiczne i farmy solarne. Pompa ciepła to najbardziej wydajny, ale i najdroższy, ekologiczny system grzewczy. Innym rozwiązaniem jest ekologiczny piec na paliwo stałe, np. kocioł na pellet.

Nowoczesne ogrzewanie z klimatyzatorem

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na prywatną, przydomową farmę słoneczną. Tańszą opcją jest stacjonarny klimatyzator typu split lub multisplit z funkcją ogrzewania. Są one bardziej opłacalne niż inne opcje. Całoroczne urządzenie może chłodzić, grzać, osuszać i nawilżać powietrze oraz wentylować. Koszt urządzenia i ewentualnego serwisu czy naprawy to również ułamki w porównaniu np. z fotowoltaiką. Klimatyzator typu split może zostać zamontowany przez profesjonalistów, takich jak nasza ekipa, w czasie poniżej godziny. Pomieszczenie może wymagać dodatkowych prac, takich jak wywiercenie otworu montażowego czy wykucie bruzdy w żelbecie. Prace te nie przekroczą jednak kosztów ogrzewania podłogowego lub pompy ciepła. Taka instalacja może trwać do dwóch dni w zimie i cały dzień w lecie.

Nowoczesne ogrzewanie i klimatyzacja w domu - zalety.

Nowoczesne systemy ogrzewania domu z klimatyzatorem stacjonarnym oferują wiele korzyści. Największą zaletą jest wielofunkcyjność tego urządzenia - latem zapewnia ono przyjemne chłodzenie, a zimą ogrzewa mieszkanie lub dom lub w okresach przejściowych, gdy nie działa centralne ogrzewanie. Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę - pomieszczenie może być ogrzewane w ciągu kilku minut od uruchomienia pilota. Czas potrzebny na ogrzanie pomieszczenia będzie zależał od temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Klimatyzator nie wymaga serwisowania innego niż raz w roku. Nie wymaga również uzupełniania paliwa, zakupu opału, czy czyszczenia pieca z popiołu . Jest to przewaga nad kotłami piecami, piecami, kozami i piecykami. Klimatyzator ogrzewa lub chłodzi powietrze, a także oczyszcza je za pomocą filtrów. Klimatyzator może być zainstalowany w jednym pomieszczeniu (np. w sypialni) lub w wielu pomieszczeniach (np. do dziewięciu jednostek wewnętrznych).

Nowoczesne ogrzewanie i klimatyzacja mieszkań - ceny

Nowoczesne ogrzewanie mieszkania za pomocą stacjonarnego klimatyzatora, takiego jak split, może generować wysokie koszty. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono droższe od innych metod ogrzewania, np. piecyka elektrycznego. Nowoczesne ogrzewanie mieszkania klimatyzatorem AC powinno zużywać jak najmniej energii. Zalecamy wybór urządzenia o najwyższej klasie energetycznej (kategoria minimum A+ lub wyższa). Aby ogrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury, moc grzewcza klimatyzatora powinna być dopasowana do powierzchni. Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania dotyczące tego, jakie urządzenie będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Nasi specjaliści pomogą Ci określić, który model będzie najbardziej efektywny.