Czwartek, 29 lutego 2024

Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza - Stop smogowi

26 listopada 2022

Chcesz mieć powietrze o odpowiedniej temperaturze i bez zanieczyszczeń? Jest to możliwe dzięki klimatyzacji, która zawiera oczyszczacz powietrza. Reguluje on temperaturę i usuwa wszelkie pyły, które mogłyby być szkodliwe dla Twojego zdrowia. W jaki sposób działa klimatyzator? Czy warto go stosować?

Klimatyzacja i oczyszczanie w jednym urządzeniu

Za pomocą standardowego klimatyzatora można ogrzewać lub chłodzić powietrze. Urządzenie typu Split to klimatyzator, który zawiera oczyszczacz powietrza. Urządzenie to oprócz chłodzenia i ogrzewania powietrza filtruje je.

To podwójne działanie pozwala klimatyzatorowi i oczyszczaczowi kompleksowo zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach. Jest to możliwe, ponieważ specjalny system filtrów wychwytuje szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak smog, alergeny czy dym papierosowy. Kilka modeli posiada również funkcję jonizacji.

Jak wygląda współpraca klimatyzatora i oczyszczacza?

Klimatyzator i oczyszczacz w jednym są bardziej wydajne niż standardowy model. Posiadają one filtry oraz czujnik wykrywający stężenie pyłów. Najczęściej spotykanym czujnikiem jest czujnik PM 1.0 lub czujnik PM 2.5. Czujnik ten wykrywa pył o średnicy nie większej niż 1 mm.

Klimatyzator i oczyszczacz powietrza monitorują stężenie pyłu podczas pracy. Kolor ikony zmienia się, gdy przekroczą one określony poziom.

  • Zielony - dobre powietrze
  • Żółty - powietrze normalne
  • pomarańczowy - złe powietrze,
  • Czerwony - bardzo złe powietrze

Oczyszczacz dostosowuje intensywność pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia, aby jak najszybciej i najskuteczniej wyeliminować kurz.

Klimatyzator i oczyszczacz mogą pracować niezależnie, dzięki czemu powietrze może być oczyszczane nawet wtedy, gdy pomieszczenie nie jest klimatyzowane. Można używać ich obu jednocześnie, aby ogrzewać, chłodzić i oczyszczać powietrze w celu uzyskania najlepszej temperatury i najczystszego powietrza.

Pamiętaj, że Twój klimatyzator i oczyszczacz powietrza muszą być utrzymywane w czystym, higienicznym stanie.

Czy warto wydać pieniądze na klimatyzator i oczyszczacz powietrza?

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której normy jakości powietrza są często przekraczane, warto zainwestować w klimatyzator i oczyszczacz razem. Smog i inne zanieczyszczenia mogą powodować poważne choroby układu oddechowego i krążenia oraz negatywnie wpływać na rozwój i zdrowie płodu.

Osoby cierpiące na alergię również powinny rozważyć zakup takiego urządzenia. Klimatyzator i oczyszczacz usuną wtedy alergeny, które mogą powodować wysypki skórne, łzawienie oczu i kichanie.

Jaki jest koszt klimatyzatora i oczyszczacza powietrza?

Klimatyzator i oczyszczacz profesjonalny w jednym, w postaci jednostki typu Split, kosztuje około 3300 złotych.

Istnieją również klimatyzatory wolnostojące, które posiadają oczyszczacze, jednak są one mniej wydajne niż klimatyzatory typu Split.