Poniedziałek, 22 lipca 2024

Jaki klimatyzator wybrać: ścienny, sufitowy czy podłogowy?

30 października 2022

Istnieje wiele rodzajów urządzeń do chłodzenia powietrza. Wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń chłodzących powietrze: domowe i samochodowe. Kolejny podział, na urządzenia domowe, uwzględnia miejsce ich montażu. Na uwagę zasługują klimatyzacja sufitowa, klimatyzacja ścienna oraz klimatyzator przypodłogowy.

Klimatyzator ścienny

Wszystkie propozycje w naszej ofercie, czyli imultisplit split, to klimatyzacja ścienna stacjonarna. Doskonale sprawdzają się w domach prywatnych i budynkach komercyjnych. Mają prosty i nowoczesny design, dzięki czemu można je wkomponować w każde wnętrze, także w prywatną klinikę, SPA czy punkt usługowy. Najlepszą ich cechą jest szybki montaż. Najprostszy wariant splitu trwa zaledwie godzinę. Można to zrobić zarówno w obiektach budowanych, jak i tych już użytkowanych. Niewielkie wymiary jednostki wewnętrznej sprawiają, że zmieści się ona w każdej przestrzeni. Model ścienny to mądry wybór do pomieszczeń, w których przestrzeń jest ograniczona. Dostępne są modele w ponadczasowych, stonowanych kolorach, takich jak biały czy szaro-czarny. Sprawdzą się one w różnego rodzaju wnętrzach i pomieszczeniach. Wybierając białe urządzenie i montując je na ścianie w tym samym kolorze, wtopi się ono w tło.

Klimatyzator przypodłogowy

Klimatyzator przypodłogowy to kolejny rodzaj urządzenia do chłodzenia pomieszczeń. Wyróżnia go miejsce montażu. Urządzenie to wyglądem bardzo przypomina kaloryfer. Zwykle znajduje się zaledwie kilka centymetrów nad podłogą. Producenci klimatyzatorów przypodłogowych zalecają jego montaż pod oknem, przy ścianie lub we wnęce. Polecany jest do małych pomieszczeń, w których nie ma sufitu podwieszanego. Modele te mogą być również wykorzystywane jako grzejniki. Front jednostki wewnętrznej wykonany jest z materiałów, które nagrzewają się jak kaloryfer (np. aluminium). Jest to zarówno wada, jak i zaleta. Osoby z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi muszą mieć świadomość, jak mocno grzeje klimatyzator przypodłogowy. Klimatyzatory przypodłogowe, które są podobne do klimatyzacji ściennej, mogą być instalowane zarówno w budynkach komercyjnych, jak i prywatnych. Jest to najpopularniejszy wybór dla osób i firm, które potrzebują stacjonarnego klimatyzatora w miejscu o ograniczonych możliwościach instalacji.

Klimatyzator sufitowy

Klimatyzator sufitowy to ostatnie urządzenie do chłodzenia pomieszczeń w naszym minirankingu. Model ten może być również nazywany jednostką podsufitową, lub urządzeniem podsufitowym ściennym. Co odróżnia tę propozycję od innych modeli? Modele sufitowe są tańsze od modeli ściennych. Modele te są często stosowane w dużych pomieszczeniach, takich jak restauracje czy sale weselne. Znane są również z błyskawicznego działania. Zimne powietrze może być wydalane nawet na odległość 12 metrów, dzięki czemu możliwe jest szybkie i skuteczne schłodzenie dużych powierzchni. Klimatyzacja sufitowa może być stosowana w wysokich pomieszczeniach. Można ją przymocować bezpośrednio do konstrukcji sufitu lub stropu, w zależności od zaleceń producenta.