Czwartek, 29 lutego 2024

Jaki klimatyzator jest najlepszy do pomieszczenia serwerowego?

12 stycznia 2023

Serwerownia jest niezbędnym elementem każdego przedsiębiorstwa. Szczególnie ważne jest to w przypadku firm, które korzystają z Internetu. W serwerowniach często mamy wiele urządzeń. Wszystkie one wytwarzają duże ilości ciepła. Musimy mieć pewność, że sprzęt ma odpowiednią temperaturę, aby uniknąć awarii lub innych niebezpiecznych wypadków. W serwerowni niezbędna będzie klimatyzacja. Musimy zdawać sobie sprawę ze specyficznych wymagań tego obszaru i wybrać odpowiedni sprzęt. Serwerownia powinna mieć klimatyzację, która jest z nią kompatybilna pod wieloma względami. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w tym artykule.

Jaki klimatyzator zastosować w serwerowni?

Serwerownia rządzi się swoimi prawami. Jest to jedyny obszar w firmie, w którym praca nigdy się nie kończy. Dlatego też klimatyzacja musi być wydajna. Nie chodzi tu tylko o parametry techniczne, ale także o rozmieszczenie i dobór urządzeń do danej przestrzeni. Technologia powinna być zaawansowana, aby klimatyzacja działała zawsze idealnie i precyzyjnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę aspekt finansowy. Duże korporacje mogą z łatwością znaleźć najlepszy sprzęt, oraz ekipę instalacyjną, która zadba o wszystkie szczegóły. Więcej czasu na poszukiwanie idealnego sprzętu w odpowiedniej cenie trzeba będzie poświęcić w mniejszych firmach, gdzie budżety są często napięte.

Jaki typ klimatyzatora umieścić w serwerowni.

Ważne jest, aby przewidzieć, co może się wydarzyć. Nieoczekiwane awarie są niemożliwe do przewidzenia. W serwerowni powinny być zainstalowane dwa klimatyzatory. Można je ustawić w trybie naprzemiennym. Ten, który pracuje, musi być wyłączony, aby drugi mógł się zregenerować. Na przykład cykl pracy można ustawić na 24 godziny. Zwiększa to żywotność jednostki i zmniejsza szansę na awarie spowodowane nadmierną pracą. Posiadanie dwóch klimatyzatorów oznacza, że jesteśmy zabezpieczeni w przypadku awarii AC. Jest to system sterowania, który może przełączać się między jednostkami, jeśli jedna ulegnie awarii. Dzięki temu mamy pewność, że klimatyzatory zawsze będą działać. Sterowniki są niezbędnymi elementami utrzymania takiego sprzętu.

Klimatyzacja - Niezbędny element każdej strefy kontroli

Jeśli Twoja dyspozytornia nie posiada odpowiednich klimatyzatorów, koniecznie wymień je na nowe. Najlepiej, abyś skontaktował się z ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiedni sprzęt do danego pomieszczenia. Będzie to zależało od wymiarów pomieszczenia, wentylacji i przepływu powietrza. Dzięki temu będzie można wybrać najlepsze klimatyzatory, a następnie połączyć je w funkcjonalną całość. Kluczowe jest, aby taki sprzęt obsługiwała osoba odpowiedzialna lub podwykonawca, który zawsze będzie dostępny w serwisie. Regularne przeglądy i wymiana filtrów zapewnią najlepsze efekty i długotrwałą, bezproblemową pracę.