Czwartek, 29 lutego 2024

Jaki dom jest zdrowy? Korzyści zdrowotne z rekuperacji

30 września 2022

Znany wiersz Jana Kochanowskiego "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jak smakujesz, aż się zepsujesz" opisuje, jak ważne dla człowieka jest zdrowie. Nie będziemy poruszać żadnych poważnych kwestii medycznych, gdyż ten blog nie jest medyczny. Dlaczego piszemy o zdrowiu na stronie poświęconej rekuperacji?

Oszczędność energii a zdrowie

Oto dlaczego zainteresował nas ten temat. Nie jest tajemnicą, że nasze środowisko ma znaczący wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i szczęście. Ale jak to się ma do tematu rekuperacji. Należy pamiętać, że budując lub remontując dom, warto pomyśleć o tym, jak możemy lepiej zadbać o nasze zdrowie i zdrowie członków naszej rodziny. To tylko kilka z opcji, które warto rozważyć przy realizacji inwestycji.

Będę się chwalił sąsiadowi

Czy energooszczędne inwestycje to tylko zbędny wydatek, którym można się chwalić przed sąsiadem? Nie!!! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że różne rodzaje urządzeń mogą mieć pozytywny i negatywny wpływ na ich organizm. O innych korzyściach płynących z tych urządzeń, w tym zdrowotnych, porozmawiamy również na zakończenie artykułu.

Klimatyzator

Powszechnie wiadomo, że klimatyzacja może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Jakie są zastrzeżenia do klimatyzacji? Przeciwnicy klimatyzacji powołują się na zimne podmuchy, suchość w gardle, bóle stawów i inne dolegliwości.

Prawidłowo zainstalowany system klimatyzacji może nie tylko nie zaszkodzić, ale również przynieść wiele korzyści. Za pomocą klimatyzacji można kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu.

Jest to ważne, aby zapewnić nam komfortowe warunki pracy. Do klimatyzatora można dodać nawilżacz, który będzie stanowił doskonałą ochronę przed wszelkiego rodzaju bakteriami i zanieczyszczeniami. Klimatyzacja niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze dobrany klimatyzator do rodzaju pomieszczenia to gwarancja komfortu i świeżości przez cały rok, nie tylko latem.

Rekuperacja

Do opisu rekuperacji wybralibyśmy "świeżość". To luksus czuć czyste, nieskażone, świeże powietrze w domu, nie tylko latem na leśnej polanie, ale także we wnętrzu. Nie jest to jednak coś, na co każdy może sobie pozwolić. Jak rekuperacja pomaga właścicielom domów poprawić jakość życia?

W jaki sposób działa to rozwiązanie?

Zacznijmy od tego, że w naszym domu, dzięki całemu działaniu rekuperatora, następuje ciągła wymiana powietrza. Po jednej stronie znajduje się smog, bakterie, wirusy i grzyby, a po drugiej czyste, przefiltrowane powietrze. Te dwie masy powietrza nie mieszają się, a wymiana następuje oddzielnymi kanałami.

Rekuperacja

Korzyścią, która jest szczególnie ważna dla alergików jest fakt, że rekuperator działa niemal bez przerwy, więc nie trzeba otwierać okien. Normalny zwyczaj otwierania okien ma na celu przewietrzenie pomieszczenia, usunięcie ewentualnej duszności i uzyskanie świeżego powietrza. Czy powietrze na zewnątrz jest tak czyste jak nam się wydaje? Alergicy powinni unikać pyłków traw i innych alergenów w środowisku. Każdemu, kto cierpi na alergie, choroby układu oddechowego lub skóry, takie jak astma, wiosna i lato będą trudne. Rekuperacja jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ dostarcza do domu czyste, przefiltrowane powietrze.

Mucha nie siedzi

Trzecią zaletą rekuperacji jest wykluczenie uciążliwych owadów. Podczas snu znikają uciążliwe muchy brzęczące wokół uszu. Spokojny, zdrowy sen sprzyja regeneracji całego organizmu. Rodzice małych dzieci również mogą poczuć ulgę, że ich pociecha nie zostanie ugryziona przez muchę lub komara podczas snu przez okna.

Płać mniej

Kolejną zaletą rekuperatora jest fakt, że dzięki niemu można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wymiennik ciepła w urządzeniu ogrzewa dużą część powietrza wywiewanego, które ogrzewa masę powietrza wchodzącą do pomieszczeń.

Podejmij decyzję, zanim będzie za późno

Rekuperacja w domu to sposób na poprawę jakości życia nie tylko alergików czy osób z chorobami układu oddechowego, ale także wszystkich domowników. Nawet przy zamkniętych oknach rekuperacja może zapewnić świeże powietrze. Zapobiega także rozwojowi wirusów, grzybów i pleśni, które mogą być tak szkodliwe dla organizmu. Może być również stosowana do usuwania nieprzyjemnych zapachów z łazienki lub kuchni, a także zapobiega parowaniu szyb.

O kosztach instalacji można dowiedzieć się już po zakończeniu etapu projektowania. Rekuperacja może być inwestycją w Twoje zdrowie.

Nie czekaj, aż będzie za późno!